Gümrük Müşaviliği

Avşar Gümrük Müşavirliği, gümrükleme hizmetlerinde, deneyimli ve uzman kadrosuyla, hızlı, sorunsuz ve kalite odaklı hizmet anlayışı sunmaktadır.
Dış Ticaret hacmi hızla artmakta olan ülkemizde uygulanan Gümrük Mevzuatları ve yönetmelikleri yeni ihtiyaçlara cevap verebilmesi için sık sık değişmektedir.
Bu nedenle, Çözüm ortağınız olarak siz ithalatçı ve ihracatçı firmaların yürüteceği dış ticaret faaliyetlerinde profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber çağın getirdiği yenilikleri, hizmet sektörüne yansıtan şirketimiz interaktif gümrüklemeyi bilgisayarlarınıza taşımaktadır. 

 

Gümrükleme işlemlerinizi web sitemizden İnteraktif olarak takip edebilmek için;

Elektronik Arşiv Giriş kısmını tıklayınız.

 

Faaliyetlerimiz özetle;

Avşar Gümrük Müşavirliği, Gümrük tarife cetvelinde yer alan bütün Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonlarındaki ürünler ile ilgili her türlü Gümrükleme işlemlerinde hizmet verebilmektedir.
Gümrük mevzuatında yapılan değişiklikleri yakından takip edilerek hizmet verdiğimiz kuruluşlara bilgi vermek

  • Yasal yükümlülükler hakkında bilgilendirme ve mevzuat desteği
  • Gümrük Mevzuatı ile ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde müşavirlik hizmeti sunmanın yanı sıra, aydınlatıcı nitelikte önerilerin sunulması
  • İthalat ve ihracatta işlemlerin en seri şekilde sonuçlandırılması ve maliyet avantajı
  • Dahilde İsleme, Hariçte İsleme, Geçici Çıkış, Geçici Kabul, İthal Lisansları, Kontrol Belgeleri, Yatırım Teşvik Belgeleri, ithalat ve ihracat ile ilgili mevzuat hakkında bilgi sunulması
  • İthalat ve ihracat maliyetlerinin hesaplanması